Co je to náhradní plnění?

Náhradní plnění je náhradní forma plnění povinného podílu v zaměstnávání osob se zdravotním postižením (OZP, dříve ZPS), které mají zaměstnávat všichni zaměstnavatelé s více než 25 zaměstnanci, ať už se jedná o soukromé společnosti či státní instituce.


Náhradní plnění. V dnešní době tak často skloňovaná slova vyvolávající spoustu otázek. Ve skutečnosti se jedná o pragmatickou formu plnění povinného podílu, tzn. plnění podílu na zaměstnávání OZP neboli osob se zdravotním postižením a to minimálně 4% z celkového počtu zaměstnanců.

Koho se náhradní plnění týká?

Tuto zákonnou povinnost mají všichni zaměstnavatelé s více než 25 zaměstnanci v pracovním poměru a platí jak pro soukromé firmy, tak státní instituce.

Výhody plynoucí z náhradního plnění

Náhradní plnění znamená odběr služeb a zboží od firem, zaměstnávajících více než 50% osob se zdravotním postižením, či od OSVČ se zdravotním postižením, který nemá další zaměstnance.


Ve své podstatě se jedná o pomoc s řešením zaměstnávání OZP a splnění závazků vůči státu a zákonu o zaměstnanosti.

Proč zvolit náhradní plnění? 

Odběr služeb nebo výrobků či zadávání zakázek je mnohem výhodnější, než odvod tzv. invalidní daně do státního rozpočtu.

Jasné výhody

Finanční odvody státu rostou vzhledem k stále se zvyšující průměrné měsíční mzdě. Vy však můžete investovat své finance lépe prostřednictvím náhradního plnění, díky kterému Vaše peníze nespolkne státní kasa.

Podíl na řešení nezaměstnanosti OZP


Budete mít dobrý pocit, že pomáháte řešit nezaměstnanost osob se zdravotním postižením. Tím přispějete ke snížení státních výdajů na podporu v nezaměstnanosti těchto spoluobčanů.

Spolupráce přinášející oboustranný prospěch

Při odběru služeb od dodavatelů náhradního plnění splníte svou zákonnou povinnost plnění povinného podílu a ušetříte to, co byste museli jinak odvést do státního rozpočtu.

 

Tel.:731 788 441

©2020 by Martin Gregárek. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now